Masáž proudem vody, polechtání bublinami či parádní odpočinek ve vodní lázni… Kdo by nestál o to, užít si chvíle klidu a pohody v soukromí. Ve veřejných zařízeních totiž celkový zážitek může narušovat okolní ruch, časový limit či přítomnost neznámých lidí. Jak postupovat před koupí vlastní vířivky a podle čeho postupovat?
První, na co se musíte zaměřit je místo, kde se bude zařízení nacházet. Možnost číslo jedna umožňuje umístění v koupelně či jiné vnitřní místnosti, druhou variantou je pak venkovní varianta na zahradě či terase. Druhá volba sice umožňuje zpestření zahradní párty, na druhou stranu ale vyžaduje mnohem větší péči, než ta vnitřní. Je totiž třeba se o ni podobně jako o venkovní bazén starat pomocí speciální chemie do vířivky. To značí vyšší částku do provozních nákladů, s nimiž bude souviset také spotřeba energie. Když už zmiňujeme náklady – ty pořizovací rozhodně také stojí za zmínku, neboť se pohybují v řádech desetitisíců.
Právě díky pořizovacím nákladům je třeba si promyslet, zda se nám vířivka vyplatí či nikoliv. Pokud stále váháte, zda vás vodní masáž časem přece jen neomrzí, před koupí „originálu“ zvolte levnější variantu v podobě nafukovacího zařízení. To s sebou navíc přináší další výhody v podobě jednoduššího zazimování a s tím související ušetření peněz za energie v jednom kvartálu v roce. Její instalaci navíc zvládnete na rozdíl od dražší varianty úplně sami.
Pokud ale trváte hned na originálu, je třeba vše promyslet do nejmenšího detailu. Budete potřebovat pevný podklad s dostatečnou nosností (vana, voda i lidé, kteří v ní budou). Poblíž je třeba mít zdroj vody a elektřiny, bude třeba vybudovat odpad do terénu či kanalizace, protiskluzovou dlažbu kolem a také (v případě terasové varianty) musí model projít dveřmi (v opačném případě je tady ale možnost využití jeřábu).
Správné umístění je velmi důležité. Je třeba se zamyslet, zda v budoucnu bude místo stále oázou klidu, kterou nebudou narušovat zvuky okolí. Také zda i nadále bude poskytovat dostatek soukromí či pohodlí.